...
HAVA DURUMU
hava durumu

Sakarya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 183 Kategoride 131 İçerik Bulunuyor.

SAKARYA SON DAKİKA HABERLER

Vali Balkanlıoğlu’ndan Başkan Toçoğlu’na Ziyaret

10 Temmuz 2017 - 1.205 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Vali Balkanlıoğlu’ndan Başkan Toçoğlu’na Ziyaret

Vali Balkanlıoğlu’ndan Başkan Toçoğlu’na Ziyaret

Sakarya Valisi İrfan Vali Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret etti.

Balkanlıoğlu, Sakarya’da göreve başlaması dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu’nu makamında ziyaret ederek, görüştü.

Sakarya’yı hızlı şekilde tanımaya çalıştığını ifade eden Balkanlıoğlu, şunları söyledi:

‘Sakarya’nın büyükşehir olması önemli bir artı değer. Büyükşehir yönetimi tek elden sevk ve idare imkanı sağladığı için kaynak israfının önlenmesini, hizmetlerin daha etkin ve verimli şekilde sunulmasını sağlıyor. Bizler de böyle önemli bir avantaja sahip olan Sakarya’nın daha ileri noktalara gelebilmesi için hep beraber çalışacağız.’

– 15 Temmuz anma etkinlikleri

Balkanlıoğlu, ziyaretinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yapılacak etkinliklere de değinerek, şunları kaydetti:

‘Sakarya Valiliği olarak ilimizde 15 Temmuz’un seneyi devriyesi münasebetiyle halkımızın bilinç düzeyinin yükseltimesi, bugünlerin unutulmaması ve bir daha yaşanmaması için bir dizi etkinlik ve programlar düzenliyoruz. Tabi sadece valilik değil, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile istişare halinde ortak bir program benimsedik. Bütün kamu kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini ve siyasi partileri davet ediyoruz. Programımız çok çeşitli etkinliklerden meydana geliyor. Sakarya 15 Temmuz’un vahşice yaşandığı illerden birisi. Burada valiliği basmışlar, kendilerince ele geçirmişler. Bu demokrasiye bir saldırı. Bu konuda Sakarya’ da güzel bir anma etkinliği düzenlemek istiyoruz. Yarından itibaren 15 Temmuz’a kadar sürecek. Hükümetten gelecek talimat doğrultusunda demokrasi nöbetleri bir miktar daha devam edebilecek.’

Toçoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ’15 Temmuz anma programları konusunda bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Valiliğimizin koordinatörlüğünde yarından itibaren 5 gün süreyle bu anma etkinlikleri gerçekleşecek. Bütün vatandaşlarımızdan bu programlarda bizi yalnız bırakmamalarını bekliyoruz.’ dedi.

Kaynak : AA

valitocoglu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :